Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Český lev se loučí

18:30

radek-stepanek-300x300 Český lev se loučíVe čtvrtek 18. října 2018 se v O2 areně v Praze uskuteční unikátní tenisový projekt. Jeho hlavním motivem bude rozlučková exhibice českého reprezentanta a dvojnásobného vítěze Davis Cupu Radka Štěpánka. Hlavním hostem celovečerní sportovní show bude úřadující wimbledonský vítěz, bývalá světová tenisová jednička a první tenista historie, který dokázal vyhrát všechny grandslamy a turnaje kategorie Masters Novak Djokovič.

Spojení těchto dvou tenistů má hlubokou logiku. Během Radkovy aktivní kariéry spolu sehráli řadu napínavých zápasů, od té doby jsou velcí přátelé. Radek na počátku letošního roku působil spolu s Andre Agassim v Novakově trenérském týmu.

Radek Štěpánek právě v O2 areně zažil největší okamžiky své sportovní kariéry, když v roce 2012 ve finále Davis Cupu porazil v pátém rozhodujícím zápase Španěla Almagra a spolu s Tomášem Berdychem se radovali po 32 letech ze zisku legendární salátové mísy.

Moderátorem akce bude Libor Bouček, hudební doprovod zajistí Michal David.

„Nikdy jsem se nechtěl loučit s doktorskou zprávou v ruce, ale s raketou na dvorci. Tvořilo se to hodně dlouho a jsem rád, že se to uskuteční na místě, které pro mě hodně znamená,“ uvedl svou rozlučku devětatřicetiletý tenista. „Rád bych vrátil fanouškům, co mi po celou kariéru dávali,“ dodal.

Vstupenky se začnou prodávat v týdnu od 20. srpna v síti Ticketportal. Jejich cena nebyla dosud organizátory zveřejněna. Promotérem akce je agentura Česká sportovní, která zajišťuje pro organizační a marketingové stránce utkání Davis Cupu a Fed Cupu. „Na projekt se moc těšíme, s Radkem spolupracujeme řadu let, zažili jsme vyhrané Davis Cupy, na to se nezapomíná. Proto je pro nás ctí být u jeho rozlučky,“ uvedl majitel agentury Miroslav Černošek.

V hale nebude při loučení chybět Štěpánkova rodina. Zmínil své rodiče a také manželku a bývalou tenistku Nicole Vaidišovou, s kterou mají od července dceru Stellu. „Když o tom mluvím, tak se trošičku chvěju. Už se nemůžu dočkat,“ řekl někdejší osmý hráč světa ve dvouhře, který konec kariéry ohlásil loni v listopadu.

Djokovičova účast na Štěpánkově rozlučce se dala očekávat. S vítězem 13 grandslamů mají přátelské vztahy, na turnajích spolu občas trénovali a Štěpánek byl letos i krátce v jeho trenérském týmu. „Domluva s Novakem trvala asi dvě a půl minuty. Řekl, že přijede rád a bude u toho,“ řekl Štěpánek. „Loučit se s aktuálním wimbledonským vítězem je skvělé. Jsem rád, že se Novak vrátil tam, kam patří. A nezlobil bych se, kdyby přijel i jako vítěz US Open.“

Z hostů zatím prozradil pouze jméno Djokoviče. „Další trumfy si nechám na později, v rukávu jich mám hodně,“ podotkl s tím, že půjde o různé sportovce. Chybět nebudou trenéři a lidé, kteří se podíleli na Štěpánkově kariéře.  Žádné jméno však neprozradil.

„Scénář se rodí v mé hlavě tři čtvrtě roku. Bude to kombinace tenisu, show a muziky. Program bude trvat kolem dvou a půl hodiny a věřím, že si fanoušci přijdou na své. Jak mě znají, vědí, co můžou čekat,“ řekl Štěpánek.

„Už teď se strašidelně těším, věřím, že O2 arena bude opět vyprodaná a připomeneme si ty radostné emoce, které jsme tam s fanoušky prožili. Přijďte!,“ zve diváky tenista.

0 reviews to Český lev se loučí

Napsat recenzi

Českomoravská 2345/17, 190 00 Praha 9, Česko