Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Den venkova

10:00 - 18:00

Věděli jste, že majitelé Zámku Žďár nad Sázavou, rodina Kinských, v rozlehlém areálu zámku dodnes dodržuje některé principy cisterciáckého hospodaření a péče o krajinu? Zámek se tak řadí ke světovým unikátům.  Výnosy z lesů a polí jsou následně využívány pro podporu kultury a záchranu historického dědictví.
Jak takové hospodaření vypadá se dozvíte na Dni venkova, jedné z největších a programově nejbohatších akcí žďárského zámku!

Mezi hlavní body programu patří rybí kulinářská show známého kuchaře Marcela Ihnačáka, workshop moderování počasí s moderátorem ČT Michalem Žákem nebo ukázky práce koně v lese. Uvidíte také lovecké psi, svou mušku vyzkoušíte při střelbě z posedu nebo na laserové střelnici.

Zamířit můžete také „do vsi“. Zde se můžete svézt na pionýru, oblíbenému dopravnímu prostředku snad každého kluka z vesnice. Pány jistě nenechají chladnými ani traktory, se kterými se jejich majitel vydává na daleké cesty k moři nebo funkční historická zemědělská technika.

Děti se zamilují do našich zvířátek. K vidění i mazlení budou slepičky, holoubci, kačenky, králíčci, ale také beránci. Projet se můžete na koni nebo v minikočáru taženém poníkem. Říká vám něco „králičí hop“? Ne? Jedná se o závody králíků, které si rozhodně nenechejte ujít!

Součástí akce je také jarmark a originální dílny, ve kterých si vyrobíte například tašku s podzimní tematikou nebo si stlučete krmítko.

0 reviews to Den venkova

Napsat recenzi

Zámek 8/8, Žďár nad Sázavou 2, 591 02 Žďár nad Sázavou, Česko

Poutě, slavnosti, jarmarky