Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Den zvířat ZOO Brno

Světový den zvířat oslavíme v Zoo Brno 6. 10. 2018. Pro děti i jejich rodiče bude připravena naučná stezka po zoo. Tradičně se budeme věnovat zajímavostem ze zvířecí říše, ale nahlédneme také do problematiky plastů, které způsobují na naší planetě mnoho problémů.

1-2 Den zvířat ZOO Brno

Vyplněné formuláře budou moci návštěvníci vhodit do losovací bedny ve vestibulu správní budovy. Losování výherců stezky proběhne ve vzdělávacím sále správní budovy ve 12.00 a 14.45 hod. Výherci obdrží drobné ceny.

Návštěvníci se zvířecím příjmením budou mít v tento den vstup do zoo za 10 Kč.

Další informace najdete na https://www.facebook.com/events/296712794485056/.

V rámci akce Mezinárodního dne zvířat, můžete shlédnout v zoo film „A Plastic Ocean“ pod záštitou Greenpeace ČR. Film bude promítán ve vzdělávacím sále správní budovy zoo v 15:00 hodin.
Více o filmu na: http://www.plasticoceans.org/
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=6zrn4-FfbXw
Událost: https://www.facebook.com/events/378207346008205/

Každým rokem vzniká 300 milionů tun plastového odpadu. Nutno podotknout, že pokud se situace nezmění, do roku 2050 bychom v oceánech mohli vidět plavat více plastu než ryb. „Plast je nejodolnější materiál, který kdy člověk vyrobil. Každý kousek se v určité formě na naší planetě stále nachází,“ dodává k motivaci vzniku filmu režisér.

Režisér a novinář Craig Leeson spolu s rekordmankou ve freedivingu a ekologickou aktivistkou Tanjou Streeter a celým týmem vědců odhalují šokující pravdu o úrovni znečištění a množství plastu v našich oceánech. To, co začíná jako idylický dokumentární film o krásách oceánů, končí alarmujícími záběry plastového podvodního světa.

Film bude promítán v anglickém jazyce s českými titulky. Vstup volný, promítání můžete podpořit na https://www.plastjepast.cz/plasticoceans/.

0 reviews to Den zvířat ZOO Brno

Napsat recenzi

U Zoologické zahrady 46, 635 00 Brno-Brno-Bystrc, Česko