Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Divadlo Spektákl – Solaris

19:00 - 20:00

Kris Kelvin patří k nejchytřejším vědcům na planetě Zemi. Brzy však zjistí, že existují věci, které ani on nedokáže rozumem uchopit.

 

Objevení planety Solaris je velkým milníkem lidstva. Po letech, kdy jsme žili v domnění, že jsme ve vesmíru sami, se najednou objevuje planeta, která vykazuje známky života. Života, který se s námi pokouší navázat kontakt prostřednictvím našich nejniternějších vzpomínek a myšlenek.

V blízkosti planety Solaris přicházíme sami k sobě. Máme tendenci zapomínat to dobré a vytěsňovat to zlé. Stáváme se lidmi, aniž bychom věděli, co je naším základem. Jsme slepí vůči minulosti a hluší k jejím výčitkám. Solaris vytahuje to, co jsme v sobě skryli, a nutí nás podívat se sobě samým do očí.

Inscenace inspirovaná slavným technothrillerem Stanisława Lema o výpravě za bezpečné hranice země a za bezpečné hranice vlastního já. Bojíme se ztráty ve vesmíru, ale přitom jsme se stále nenalezli v sobě.

OSOBY A OBSAZENÍ
KRIS: Jiří Štrébl
HARI: Elizaveta Maximová
SNAUT: Jáchym Kučera
SARTORIUS: Lukáš Černoch
MATKA: Zoja Oubramová

INSCENAČNÍ TÝM
DIVADELNÍ ADAPTACE: David Košťák
REŽIE: Jan Holec
DRAMATURGIE: David Košťák
SCÉNA A KOSTÝMY: Pavla Kamanová
HUDBA: Ondřej Nosek
SVĚTELNÝ DESIGN A PROJEKCE: Lukáš Dřevjaný
KOORDINACE: Václav Hodonický
PRODUKCE: Carolina Giacomin
PR: Petra Lásková

 solaris Divadlo Spektákl - Solaris

0 reviews to Divadlo Spektákl – Solaris

Napsat recenzi

Divadlo Spektákl – Solaris

Štefánikova 6/57, 150 00 Praha-Smíchov, Česko

Divadelní představení