Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

FED CUP 2018 – Finále Česká republika vs. USA

From to

fedcup-300x300 FED CUP 2018 - Finále Česká republika vs. USADo O2 areny se po tříleté pauze vrací finálové utkání tenisového Fed Cupu. Prodej vtupenek na finálový duel, ve kterém se 10. a 11. listopadu utkají hráčky Česka a Ameriky, začne výhradně prostřednictvím sítě Ticketportal ve středu 5. září.

České tenistky budou usilovat v O2 areně o jedenáctý titul ve Fed Cupu. Ve finále, do kterého tým kapitána Petra Pály postoupil po výhře v Německu, se Češky postaví obhájkyním titulu z USA. Pražské diváky tak čeká souboj dvou historicky nejúspěšnějších týmů této soutěže. O to je větší touha českých hráček získat stříbrný pohár zpět!

O kvalitě nadcházejícího střetnutí napovídá, že hned sedm hráček obou týmů je do 25. místa světového žebříčku. Protože Mezinárodní tenisová federace plánuje reorganizaci celé soutěže, při které zanikne systém domácích a venkovních utkání, je nadcházející finále možná na dlouho poslední příležitostí vidět finálový boj českých tenistek v domácím prostředí.

První fedcupový titul získala Česká republika v roce 1975. Ten poslední pak vybojoval tým ve složení Barbora Strýcová, Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Lucie Hradecká před dvěma lety ve Francii.

Američanky mají fedcupových trofejí osmnáct. Ve vzájemné bilanci s ČR jasně vedou: z dvanácti soubojů vyhrály deset. Na Finálové skóre je včak vyrovnané 1:1.

V Praze se nicméně českým tenistkám daří. Naposledy tam porazily v únoru Švýcarsko a úspěšné byly v největší české hale i v bojích o titul. Před pražským publikem slavily triumfy ve finále v roce 2012 nad Srbskem, 2014 nad Německem a 2015 nad Ruskem.

Česká sportovní varuje, že do zahájení prodeje 5. září neexistuje žádná možnost pravé vstupenky koupit, protože organizátor utkání, kterým je agentura Česká sportovní, nikomu žádné vstupenky k dalšímu prodeji neposkytl. Proto je nemůže nikdo k prodeji nabízet!

Dále upozorňuje, že částky, které se dnes objevují u některých internetových nabídek vstupenek, jsou předražené oproti cenám, za které se vstupenky budou v září prodávat.

Prosí tedy zájemce o vstupenky na finálové utkání, aby nikde dopředu nekupovali a neobjednávali vstupenky. Nikdo s nimi nyní nemůže obchodovat. Kdo počká na září a zahájení oficiálního předprodeje, vyhne se komplikacím s nákupem vstupenek, se kterými nemá organizátor, O2 arena ani její oficiální ticketoperator nic společného.

0 reviews to FED CUP 2018 – Finále Česká republika vs. USA

Napsat recenzi

FED CUP 2018 – Finále Česká republika vs. USA

Českomoravská 2345/17, 190 00 Praha 9, Česko