Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Festival demokracie a KVH uvádí diskuse II

11:00 - 20:00

Festival Demokracie se koná jako doprovodný program konference Forum 2000 a v Knihovně Václava Havla uvádí diskusi o tom, co pro mladé lidi znamená svoboda a demokracie nebo debatu o postavení médií ve střední Evropě.

11.00 – 13.00
#JÁDEMOKRACIE: CO ZNAMENÁ DEMOKRACIE A SVOBODA PRO MLADÉ LIDI?

Svoboda a demokracie – dvě krátká slova, která každý den slyšíme, čteme a vyslovujeme, ale co pro nás přesně znamenají? Vyzvali jsme středoškoláky, tedy mladé lidi, kteří se brzy zapojí do veřejného života jako voliči, aby nám v rámci soutěže #JáDemokracie poslali krátké videopříspěvky na toto téma. Podíváme se na vítězné video a v následné debatě hlouběji rozebereme, jaké místo zaujímají demokracie a svoboda v hodnotách mladých lidí.

Moderuje: Andrea Procházková, novinářka, Respekt

Účast přislíbili: Václav Kříž, bývalý předseda, Mladí občané, Johanna Nejedlová, spoluzakladatelka, Konsent. Další vystupující budou upřesněni.

Ve spolupráci s Forem 2000.

18.00 – 20.00
SVOBODA MÉDIÍ VEŘEJNÉ SLUŽBY VE STŘEDNÍ EVROPĚ

Postavení médií veřejné služby ve střední Evropě se neustále zhoršuje. Lze udržet jejich svobodu a nezávislost v prostředí silných autoritativních vlád? Jak čelit pokušení moci plně ovládnout veřejný prostor?

Moderátor: David Smoljak, publicista, koordinátor platformy Svobodu médiím!

Účast přislíbili: Adam Černý, novinář, Syndikát novinářů ČR, Martin Vadas, režisér, FITES, Daniel Raus, bývalý šéfredaktor ČRo, Vlastimil Venclík, člen Rady ČT, a Janek Kroupa, investigativní reportér.

Ve spolupráci s Forem 2000 a s organizací Svobodu médiím!

knihovnavh Festival demokracie a KVH uvádí diskuse II

0 reviews to Festival demokracie a KVH uvádí diskuse II

Napsat recenzi

Festival demokracie a KVH uvádí diskuse II

Ostrovní 129/13, 110 00 Nové Město, Česko