Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Julian Hetzel: The Automated Sniper | 4+4 dny v pohybu 2018

20:00 - 22:00

Julian Hetzel: Automatický odstřelovač
🕑 Pondělí 8. 10. / 20:00, Divadlo Archa

Performativní instalace ironicky oscilující mezi dvěma vzdálenými póly – mezi uměním a válkou. Abyste mohli zabíjet, musíte se dobře dívat – stejně jako návštěvníci galerie.
Během historie se neustále zvětšuje vzdálenost mezi protivníky boje – pěstní souboje nahradily souboje s nejrůznějšími nástroji, od nožů se přešlo k mečům, kopím, lukům, poté ke střelným zbraním, bombám, letadlům, raketám a nakonec dronům.
Etika boje se postupně, ale zásadně mění. Už není možnost se bránit, protože protivník zmizel z bojiště. Zbabělec a hrdina je totéž.

Julian Hetzel se ve své tvorbě pohybuje mezi divadlem, výtvarným uměním, médii a hudbou. Jeho projekty mají politickou dimenzi i dokumentární aspekty. V Praze se představil v rámci Pražského Quadriennale 2015 (PQ) site-specific projektem Obstacle – Sculpting Fear. Za performanci Automatický odstřelovač získal prestižní nizozemskou cenu VSCD Mime Award 2017.

🎫 Vstupenky: 290,- v předprodeji ➡ bit.ly/AutomatedSniper_ctyridny
📝 Více informací: ctyridny.cz/program-2018/julian-hetzel/
📆 Festival 4+4 dny v pohybu 2018

Julian Hetzel: The Automated Sniper | 4+4 dny v pohybu 2018

Na Poříčí 1047/26, 110 00 Praha-Nové Město, Česko

Divadelní představení