Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL EKOFILM

From to

EKOFILM je nejstarší mezinárodní filmový festival s tematikou životního prostředí ve střední Evropě. Jeho kořeny spadají až do roku 1974, kdy vznikl odtržením od festivalu Techfilm. Od roku 1991 je jeho pořadatelem Ministerstvo životního prostředí.

Festival každoročně představuje desítky soutěžních filmů z celého světa a zve významné české i mezinárodní hosty. Již počtvrté se festival koná v Brně a organizují jej společně agentura Key Promotion, Nadace Partnerství a Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity. Prezidentem festivalu je Ladislav Miko, bývalý ministr životního prostředí a současný vedoucí zastoupení Evropské komise na Slovensku.

Každý rok otevírá festival některé z aktuálních environmentálních témat současnosti. Letos to bude téma Voda
v krajině
.

Hlavním filmovým místem bude letos opět univerzitní kino Scala, kde bude promítána větší část soutěžních filmů. Ty vzešly z více než dvou tisíc dvě stě přihlášených snímků, ze kterých vybral dramaturgický tým dvacet pět, které budou soutěžit ve třech kategoriích – Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy. Z nich potom vzejdou i držitelé Hlavní ceny ministra životního prostředí a Ceny prezidenta festivalu Ladislava Mika.

Do festivalové poroty se letos organizátorům povedlo přilákat skutečně významná jména. Mezi nejzajímavější letošní porotce bude patřit Seth Siegel, autor knižního bestselleru Budiž voda, který se festivalu zúčastní na dálku, nebo izraelská filmařka Yael Perlov. Kromě nich roli porotců letos přijal dokumentarista a kameraman Martin Čech, režisérka a kameramanka Olga Špátová, lektorka Blažena Hušková a polský fotograf Maciej Duczyński. Chybět nebudou ani zástupci z Ministerstva životního prostředí, města Brna, Jihomoravského kraje, odborníci z environmentální oblasti a filmoví tvůrci, kteří se veřejnosti představí na diskuzích v rámci doprovodného programu.

Tradičně atraktivní bude i doprovodný program festivalu. V centru Otevřená zahrada budou připraveny vzdělávací pořady pro základní a střední školy, na Fakultě sociálních studií pak bude připraven i program pro odborníky. Vedle toho nabídne festival diskuze a besedy se zajímavými hosty, laureáty Ceny Josefa Vavrouška
i
tvůrci soutěžních filmů a nebude chybět ani večerní koncert a další kulturní program.

Nejviditelnější křižovatkou festivalu je náměstí Svobody, kterému bude po dobu trvání festivalu dominovat EKODÓM, veliký stan netradičního tvaru, který nabídne několik akcí z doprovodného programu. Právě zde také představí nejzajímavější technologické firmy svoje produkty šetrné
k životnímu prostředí, ale i k našim peněženkám, v rámci tzv.
EKOEXPO.

Vstup na festival i na filmy je úplně zdarma. Diváci se pouze musejí zaregistrovat na webových stránkách festivalu www.ekofilm.cz a na jednotlivé filmy si zarezervovat vstupenku. Na oplátku zažijí nezapomenutelné okamžiky, nabydou nové vědomosti a mohou získat i živý kaktus!

 
ekofilm MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL EKOFILM

0 reviews to MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL EKOFILM

Napsat recenzi

MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL EKOFILM

Brno, Česko