Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Noc divadel 2018 – Moc bezmocných

19:00 - 21:00

Datum letošní Noci divadel připadlo na 17. listopad, na významné datum české historie. Divadlo a revoluce se už prolnuly vícekrát – před devětadvaceti lety nabídli divadelníci revoluci svá jeviště a stali se jejími významnými aktéry, neformálním lídrem převratu byl dramatik, esejista, obránce lidských práv a později prezident naší země Václav Havel.

Využili jsme tohoto souběhu a pozvali do KVH Divadlo Feste z Brna s divadelní koláží Moc bezmocných. „Text je velmi nepříjemným způsobem aktuální. Žasneme nad tím, jak hluboko je atmosféra normalizace opět přítomna v našich všedních dnech…“ říká režisér Jiří Honzírek.

Inscenace se neodehrává v budově, nýbrž ve veřejném prostoru měst. Vzniká vždy nová, původní verze, která pracuje s charakterem veřejného prostoru daného místa. Okolí Knihovny Václava Havla v Ostrovní ulici v Praze nabízí takových míst mnoho.

Noc divadel – mezinárodní projekt European Theatre Night v České republice koordinuje Institut umění – Divadelní ústav (IDU) v Praze. Cílem je prezentovat divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě.

0 reviews to Noc divadel 2018 – Moc bezmocných

Napsat recenzi

Noc divadel 2018 – Moc bezmocných

Celetná 595/17, 110 00 Praha-Staré Město, Česko

Divadelní představení