Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Noc vědců UTB 2018

16:00 - 23:00

Noc vědců je jednou z největších akcí pro podporu a popularizaci vědy, které se na světě konají. Tato celoevropská akce probíhá na desítkách míst v České republice. Jejím cílem je přiblížit lidem práci vědců a skrze zábavný program ukázat široké veřejnosti důležitost a zajímavost vědy.

Vědci v tento jeden večer představují široké veřejnosti svoji práci v netradičním světle, účastní se společně kulturního programu a spolu s návštěvníky provádějí zábavné pokusy a pozorování. Díky Noci vědců přestávají mezi veřejností kolovat mýty o podivínech v bílých pláštích, kteří jsou tak trochu mimo realitu.

Národním koordinátorem Noci vědců 2018 v ČR se stal tým Ostrava – volné sdružení Ostravské univerzity, VŠB – Technické univerzity Ostrava a Světa techniky v Dolních Vítkovicích. Tým Ostrava vystřídal Techmanii Science Center Plzeň. A jelikož v letošním roce oslavujeme 100 let Československa, tak letošní téma je 100 ČESKÉ VĚDY.

Progam proběhne na Fakultě technologické UTB, U15, Vavrečkova 275 a na Platformě 14|15 Baťova institutu. Kompletní program najdete na http://nocvedcu.utb.cz/.

K této akci se připojuje také hvězdárna Zlín. Program na hvězdárně startuje ve 20:00 hod. Více zde.

noc-vedcu-2018 Noc vědců UTB 2018

0 reviews to Noc vědců UTB 2018

Napsat recenzi

Božetěchova 1/2, 612 00 Brno-Královo Pole, Česko