Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Promítání filmu Stopy ve sněhu

10:00 - 12:00

Zakázaná literatura byla do komunistického Československa pašována různými způsoby. Jedním z fyzicky nejnáročnějších bylo přenášení desítek kilogramů knih z Polska přes vysokohorské průsmyky v Tatrách. Na Slovensko se takto, s pomocí zdatných mladých dobrovolníků, dostávala převážně náboženská literatura. Co se stalo, pokud byl pašerák přistižen a zatčen? A jak reagovali polští pohraničníci, v jejichž zemi bylo šíření náboženské literatury zcela běžné?

Po promítání filmu Stopy ve sněhu (2015, 53 min., slovensky s anglickými titulky) následuje diskuse s režisérem Slavomírem Zrebným a kulturním historikem Eduardem Burgetem z Ústavu pro českou literaturu AV ČR.

Promítání snímku se uskuteční v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, který je jedním z vyvrcholení tříletého výzkumného projektu COURAGE: Kulturní opozice – porozumění kulturnímu dědictví disentu v zemích bývalého socialistického bloku.

Stopy-ve-snehu Promítání filmu Stopy ve sněhu

0 reviews to Promítání filmu Stopy ve sněhu

Napsat recenzi

Ostrovní 129/13, 110 00 Nové Město, Česko