Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Sendvičová generace: Hledání rovnováhy mezi pracovním a rodinným životem

19:00 - 21:00

Až čtvrtina Čechů patří do tzv. sendvičové generace, kterou definuje souběžná péče o nezletilé děti a starší rodiče. V naprosté většině se jedná o ženy, které navíc pracují na plný úvazek. Sendvičová generace čelí celé řadě výzev a problémů, protože péče o dvě generace je emočně, časově i finančně náročná. V situaci, kdy páry odkládají rodičovství a lidé se dožívají vyššího věku, se jedná o téma, které je třeba zohlednit v diskusi o rodinné politice, modernizaci pracovního trhu či zdravotní péče.

Přijďte si poslechnout, diskutovat a sdílet své zkušenosti se situací v České republice, jak vytvořit strategii, která bude lépe reflektovat potřeby nejen dětí a seniorů, ale i lidí, kteří o ně pečují, a jaké modely ze zahraničí se osvědčily a jak tyto zkušenosti úspěšně přenést do místního prostředí.

Pozvání do debaty přijaly: Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity v Brně, Markéta Pekarová Adamová, poslankyně (TOP 09), Walburga Lerchenfeld, německá politička CSU, a Doris Schulz, rakouská poslankyně OVP.

Moderuje Lucie Tungul, politoložka a analytička, TOPAZ.

Spolupořádají politický institut TOPAZ a Knihovna Václava Havla.

rovnovaha Sendvičová generace: Hledání rovnováhy mezi pracovním a rodinným životem

0 reviews to Sendvičová generace: Hledání rovnováhy mezi pracovním a rodinným životem

Napsat recenzi

Sendvičová generace: Hledání rovnováhy mezi pracovním a rodinným životem

Ostrovní 129/13, 110 00 Nové Město, Česko