Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Svatováclavská perníková tlačenice

09:00 - 16:30

Navštivte KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU ® – pohádkový „ostrůvek svobody“, a to na soukromých pozemcích pod hradem Kunětická hora u Pardubic. Zakoupením vstupního víza získáte právo účastnit se klubového zážitkového programu v roli, kterou si vyberete a na kterou dostanete přiměřené životní dávky…

Ve státní svátek svatého Václava 28. září 2018 představí Muzeum perníku v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora u Pardubic výsledky svého čtrnáctiletého historického výzkumu i sbírkové a dokumentační činnosti.

Malí i velcí návštěvníci si v rámci Svatováclavské tlačenice perníku budou moci zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček – třeba právě ten s motivem českého krále.

Království perníku představí umění několika řemeslníků, tradiční zdobení perníčků či vyřezávání perníkových forem,… K návštěvě bude lákat i Muzeum perníku se svými expozicemi a s Perníkářskou dílnou Ježibaby – a také Červená Karkulka, která se v Perníkové chaloupce schovává před vlkem.

Místní gastronomickou specialitou jsou Pečení holubi, které do úst nejlépe létají v Otesánkově mlsárně. Opravdu prozíravým investorům doporučujeme poručit si originální perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí, anebo zvláště oceňované Pardubické zlato a perníčky od Krále perníku.

Program Tlačenice perníku se uskuteční uvnitř budovy Perníkové chaloupky.

Přijďte, těšíme se na vás za každého počasí.

 

0 reviews to Svatováclavská perníková tlačenice

Napsat recenzi

Svatováclavská perníková tlačenice

Ráby 38, 533 52 Ráby, Česko

Poutě, slavnosti, jarmarky