Přehledný kalendář kulturních akcí a výletů

Akce a místa kam zajít napříč Českou republikou. Tipy na kulturní akce a výlety, výstavy, koncerty, festivaly, srazy, sportovní akce a další.

Trollové mezi námi – 3.repríza

19:00

Můj děda – a terorista? Současný příběh o mezilidských vztazích v postfaktické době.

Generační výpověď plná napínavého „scrollování“ i sebeironických prokliků. Like! 

Pražská čtvrt Letná. V jednom z mnoha barů popíjejí mladý absolvent práv Vojta a tajemná dívka Lena. Vypadá to na podařené rande, když vtom jediný telefonát nejenže zhatí všechny plány, ale obrátí Vojtův svět vzhůru nohama.

Jeho děda byl zatčen a obviněn z terorismu! Hloupý vtip? Vojta se vydává za ním, rozhodnutý zprostit ho křivého obvinění. Záhy se však ukáže, že pokřivený je spíš jejich vztah. Jak ho narovnat? Kdo je vlastně jeho děda? A kdo ta holka z baru, která ho nepřestává kontaktovat?

Soužití různých generací nikdy nebylo snadné. V digitální době informačních válek, lživých zpráv, dezinformací a alternativních “faktů”, jimiž jejich autoři záměrně matou a rozdělují společnost, to platí dvojnásob.

Původní hra mladé české autorky Barbory Hančilové (1993) vypráví o světě, v němž jsou blízcí často nejdál a jediná cesta za nimi vede ven z virtuálních krajin plných trollů. Volně inspirována je “prvním českým teroristickým útokem”, který na Mladoboleslavsku spáchal sedmdesátiletý český důchodce, aby veřejnost upozornil na domnělé nebezpečí spojené s migrační vlnou.Přesto se nejedná o „dokumentární drama“, ale o svižný příběh ze současnosti, nepostrádající napětí i sebeironický humor.

HrajíPetr Buchta, Marta Dancingerová, Miroslav Hruška, Natalie Golovchenko

INSCENAČNÍ TÝM
REŽIE: Alexandra Bolfová
DRAMATURGIE: Martin Sládeček
SCÉNA A KOSTÝMY: Magdaléna Paráčková
HUDBA: Jiří Blatný
SVĚTELNÝ DESIGN: Jonáš Garaj
PRODUKCE: Jitka Dvořáková
INSPICE A ASISTENT REŽIE: Petra Štanclová

0 reviews to Trollové mezi námi – 3.repríza

Napsat recenzi

Štefánikova 6/57, 150 00 Praha-Smíchov, Česko

Divadelní představení