HORNICKÁ POUŤ V SOKOLOVĚ

Blíží se další ročník tradičního Dne horníků spojeného s Hornickou poutí. Tentokrát budeme především oslavovat výročí 740 let od první zmínky o Sokolovu, k této příležitosti budete mít také poprvé možnost spatřit krásu a lesk Sokolovského pokladu. Ten bude představen veřejnosti ve sklepení sokolovského zámku v 11:30 hodin. Zde se bude zároveň odehrávat po celý den doprovodný program ve stylu První republiky. V parku za zámeckými zdmi se odehrají líté boje historických šermířů i zajímavé workshopy pro nadšence do kejklířství. 
Co na Dni horníků ale nesmí chybět, je především hornický průvod. Ten odstartuje v 10 hodin od Klášterního kostela sv. Antonína Paduánského, své putování městem zakončí na náměstí Budovatelů, kde plynule naváže program s Armádou ČR i oblíbený přelet letounů v 14:45 hodin. A že se nemůžete dočkat, kdo Vám letos na „Nováku“ zahraje? Bude to třeba XINDL X, písničkář, jehož tvorbu netřeba představovat. Bratia NO NAME za námi přijedou až zo Slovenska, zatímco POETIKA, ať se bude, co chce kdykoliv dít, musí to zvládnout hned po nich.
Peckou letošních hornických oslav nebude výjimečně pyrotechnika, nýbrž silné projektory, které na našem Hornickém domě vykouzlí VIDEOMAPPING ušitý na míru historii města Sokolova. Kochat se jím můžete v časech 22:00, 22:30 a 22:45 a věřte, že bude stát za to.
Pojďme zpět na začátek dne, ale na jiné místo, v areálu Bohemia se nám od 10 hodin budou dřít kluci s basketbalovým míčem při Streetball turnaji. Od 13 hodin se začne prezentovat Armáda ČR se svou bojovou technikou, ručními zbraněmi i střeleckým trenažerem. Další parádní novinkou na Dni horníků bude CHILL ZONE neboli odpočinková zóna za víceúčelovým hřištěm, kde si pro vás DJ’s jako MEJSI, DAVID NOVACEK, DEADLY GROOVE, GIANNI HANSEN a další připravili pohodové sety, leháro a vodní dýmky zdarma. Bohemka by ale nebyla Bohemkou bez trochu tvrdší muziky. O tu se postará na rockovém pódiu HONZA KŘÍŽEK s podporou ETERNAL FIRE, CHUŤ, ERELEY nebo LUKO. 
Milovníci folku budou tentokrát kulturně uspokojováni na Starém náměstí, kde bude zároveň nabízet dobroty a tradiční výrobky historické tržiště. 
O pár set metrů dál před obchodním domem Ural budou měřit své síly závodníci URAL STRONGMAN klání. Tentokrát budou mít možnost vyzkoušet si disciplíny i diváci v otevřené soutěži. A abyste věděli, tihle svalnatí kluci mají velké srdce a rozhodli se podpořit malého Adámka, který trpí velmi unikátní nemocí. Přijďte ho podpořit i vy!
A hlavně si ten nabitý program pěkně naplánujte a řádně užijte. My už se na Vás moc těšíme.

INFORMACE O AKCI
VYHLEDEJ AKCI