Jubilejní Pivní slavnosti jsou příslibem dobrého piva

Přípravy na Pivní slavnosti vrcholí. Již 10. ročník se uskuteční na Mírovém náměstí v sobotu 10. srpna.

 Produkty představí na 26 pivovarů z celé republiky. Litoměřický region bude reprezentovat Biskupský pivovar a Podřipský rodinný minipivovar, minipivovar Labuť a Mlýn Střížovice. Milovníky piva jistě potěší kromě mnoha jiných i pivovar Zlatá kráva, Nomád, Chroust, Antoš ze Slaného, plzeňský Raven nebo děčínský Kapitán. Pivo ze vzdálenějších koutů republiky dovezou brněnské pivovary Richard a Černá Hora a řada dalších.

Pořadatel myslí i na komfort příchozích a místo klasických TOI přistaví luxusní sanitární kontejner. Akce bude opět bez plastů. Pivo dostanete do nových půllitrů a třetinek s uchy s novou grafikou, které si zakoupíte za symbolických 50 Kč. K mytí sklenic poslouží oplachovačka, vstupné zůstává i letos 80 korun.

„Smyslem akce je snaha připomínat lidem tradici místního pivovarnictví, které se stále rozvíjí.,“ připomněla ředitelka MKZ Věra Kmoníčková. V příštím roce po mnoha letech znovu ožije litoměřický pivovar, v němž firma Hutár Agro s.r.o připravuje výrobu tří druhů piv.

S akcí se pojí i dopravní omezení. Instalace mobilního oplocení a pódia proběhne již v pátek 9. srpna v odpoledních hodinách. Občané by proto měli respektovat přechodná dopravní značení a počítat s omezením parkování na Mírovém náměstí. Silnice v jižní části náměstí (před budovou městského úřadu) bude průjezdná jednosměrně. Úsek mezi ulicemi Novobranská a 5. května bude uzavřen z důvodu instalace sanitárního kontejneru.

PROGRAM:

  • 13:00 Hromosvod
  • 15:00 Vesper
  • 16:30 Sabina Uxová
  • 18:00 Děda Mládek Illegal Band
  • 20:00 Alkehol
  • 21:30 Oldies párty
INFORMACE O AKCI
VYHLEDEJ AKCI