Řemeslná sobota

Skutečské muzeum ožije opět tradičními řemesly. Při práci uvidíte zručné kameníky, ševce a kováře. Čekají Vás komentované prohlídky, loutkové divadlo, tvůrčí dílny pro děti a také malý jarmark s řemeslnými výrobky a domácími dobrotami.

Uvidíte ševce za verpánkem nebo šicím strojem. Setkáte se s kovářem, pod jehož kladivem budou vznikat tradiční lomařské nástroje i s kameníky, kteří budou štípat dlažební kostky a také lámat a leštit žulu.

Během komentovaných prohlídek bude v provozu řada exponátů, např. stabilní motory, lanovka, svážná, jeřáb, třídička štěrku a buchar AJAX 3.  

Děti si budou moci vyzkoušet malování sádrových odlitků zkamenělin, netradiční způsoby šněrování i skládání bot z papíru zvané origami. 

Nebude chybět ani loutkové divadlo. S oblíbenou pohádkou Zvířátka a loupežníci přijede Divadlo U staré herečky. 

Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej drátovaných šperků s minerály, výrobků z modrotisku, keramiky, smaltovaných předmětů, přírodních mýdel, bylinných a ovocných sirupů, domácí špachtlované zmrzliny a občerstvení od Královských dobrot. 

Vstupenka platí do celého muzea, kde je možné navštívit i další expozice – Sbírkový pel-mel aneb 730 let města a Architektura ve službách první republiky. Všechny vstupenky budou slosovány. Výherce získá dárkový poukaz v hodnotě 1 500 Kč od firmy Botas a. s.

INFORMACE O AKCI
VYHLEDEJ AKCI