SKLÁŘSKOU SLAVNOST NA KRISTIÁNOVĚ

SKLÁŘSKOU SLAVNOST NA KRISTIÁNOVĚ OTEVŘE ČARODĚJ TAMANN

Zveme všechny milovníky skleněné krásy a Jizerek k návštěvě Sklářské slavnosti na Kristiánově. Koná se vždy první sobotu v září, letos tedy v sobotu 7. září 2019 od 9 hodin.

Sledovat mistry skláře přímo u pece, dívat se, jak se tvoří číše, poznat kouzlo tažení skleněných figurek či vinutých perlí u kahanu, sledovat foukání ozdob, poznat výrobu skleněné bižuterie či různých módních doplňků můžete pouze a jedině na Kristiánově. Zde se opět po roce bude konat Sklářská slavnost s nabídkou nejen skleněné krásy, ale také s ukázkami různých řemesel, ručně vyráběného zboží a živým doprovodným programem pod širým nebem.

Připravena je také široká nabídka tvůrčích dílen, v nichž se budete moci zapojit třeba do společné výroby skleněné mozaiky s vyobrazením lišáka, jako symbolu Liščí boudy, nebo můžete vyrábět bižuterní kameny u Kopalova mačkadla a k tomu si třeba navléknout šňůrku korálků či ušít originální šperk z drobných perliček. Na děti čeká hledání pokladu čaroděje Tamanna, který letos slíbil slavnost navštívit osobně. Ti největší odvážlivci si mohou, pod dozorem Horské služby Bedřichov, vyzkoušet slaňování přes Kamenici anebo jízdu na koni.

Slavnost začíná v 9 hodin, vlastní program pak od 9,30 uctěním památky zakladatele sklářské osady Johanna Leopolda Riedla na místním hřbitově a následnou mší. V kulturním programu se budou celý den střídat folklórní soubor Nisanka a Čmukaři z Turnova s pohádkou pro děti i dospělé. V poledne zazpívají „Zlatý holky“ a probíhat budou také komentované prohlídky expozicí i celou osadou vedené muzejními kurátory.

Program na Kristiánově bude v sobotu 7. září probíhat až do 16 hodin, vstup je zdarma.

Program:

  9.00     začátek slavnosti

  9.30     uctění památky zakladatele Sklářské osady na Lesním hřbitově

10.00     poutní mše svatá v místě bývalého Panského domu

11.00     Folklorní soubor Nisanka

11.30     loutkové divadlo „Kašpárek chodí pěšky“ – Čmukaři Turnov

12.00     skupina Zlatý holky

13.00     Folklorní soubor Nisanka

14.30     loutkové divadlo „Kašpárek chodí pěšky“ – Čmukaři Turnov

15.00     Folklorní soubor Nisanka

16.00     ukončení slavnosti

Doprava:
Na Kristiánov se návštěvníci dostanou pouze pěšky po turistických cestách z Janova nad Nisou, Bedřichova, Hrabětic a Josefova Dolu nebo na kole po značených cyklotrasách.
Auta mohou využít parkoviště v Bedřichově a v Hraběticích.

:)

Sponzoři:
Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Libereckého kraje, obce Bedřichov, obce Janov nad Nisou. Děkujeme 

Mediální partner Kristiánova:
Mediálním partnerem Kristiánova je portál PROPAMÁTKY

plakát

INFORMACE O AKCI
VYHLEDEJ AKCI