Svatováclavská jízda

Svatováclavská jízda historických vozidel, která se koná každoročně 28. září, představuje novodobou tradici významně obohacující nabídku společenských a zábavných akcí ve městě. Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek nablýskaných automobilových veteránů na projížďku po hlavních dopravních tepnách města. Průběh dne obvykle zpestřují vystoupení mažoretek, hudební vystoupení či jezdci na obřích historických kolech. Návštěvníci akce si mohou také po ukončení jízdy historická vozidla prohlédnout a navíc si užít i zajímavého doprovodného programu, který akci vždy provází. Od roku 2012 se tento program odehrává v areálu městského stadionu.

Město Mladá Boleslav ve spolupráci s Klubem historických vozidel MB pořádá již 17. ročník Svatováclavské jízdy historických vozidel v sobotu 28. září 2019. Prosíme o odevzdání přihlášky nejpozději do 30. srpna 2019, Vzhledem k velkému zájmu účastníků upozorňujeme, že pozdní přihlášky nebudou akceptovány. Podrobnosti a další časové údaje budou zaslány s potvrzením přihlášky do 17. 9. 2019. Přednost bude dána vozidlům do roku výroby 1979.

Kontaktní adresa pro přihlášku a dotazy: Václav Zbudil, e-mail: khvmb@seznam.cz.

Součástí těchto oslav bude také demonstračně-propagační jízda historických vozidel. Trasa svatováclavské jízdy povede městem Mladá Boleslav v celkové délce cca 10 km. Před jízdou budou vozidla soustředěna na parkovišti na Komenského náměstí, kde si je budou moci návštěvníci oslav prohlédnout. Po demonstrační jízdě městem budou vozidla vystavena na městském fotbalovém stadionu, kde bude probíhat doprovodný kulturní program.

Podrobnosti najdete v příloze zprávy.

Odkazy

  • SVJ [PDF, 748 kB]
INFORMACE O AKCI
VYHLEDEJ AKCI