XVII. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

Srpen je časem příprav Slováckých slavností vína a otevřených památek. I letos své návštěvníky rozhodně nezklamou a během víkendu 7. a 8. září nabídnou nabitý, nejen folklorní, program i možnost nahlédnout do historie města. Na www.slavnostivinauh.cz můžete právě nahlížet první programové vlaštovky.

PROGRAM SLOVÁCKÝCH SLAVNOSTÍ VÍNA A OTEVŘENÝCH PAMÁTEK 2019

Výběr programů na určitý den pátek | sobota | neděle

PÁTEK, 6.9.2019

Čas: Místo: Název a popis programu:
16:00 – 23:00 Masarykovo náměstí VINNÝ STAN
17:00 – 19:45 hraje CM Ohnica
21:30 – 23:00 hraje CM Ohnica
17:00 Galerie Joži Uprky KROJOVÉ INSPIRACE NAPŘÍČ SLOVÁCKEM
20:00 – 20:20 Masarykovo náměstí SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
20:20 – 21:15 Masarykovo náměstí PROCHÁZKA PO VISEGRÁDU – V4
komponovaný pořad bývalých sólistů VUS Ondráš a VSPT Jánošík

SOBOTA, 7.9.2019

Čas: Místo: Název a popis programu:
08:00 – 18:00 Masarykovo náměstí
Mariánské náměstí HRADIŠŤSKÝ JARMARK
09:00 Vinohradská ulice SLAVNOSTNÍ PRŮVOD
„Roztančíme celé Hradiště“
09:00 – 10:00 Masarykovo náměstí DOBRÉ RÁNO S BLATNIČKOU
koncert dechové hudby
09:00 – 17:00 Palackého náměstí SLOVÁCKÁ JÍDELNA
tradiční slovácké pokrmy
09:00 – 17:00 DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 2019
09:00 – 01:00 Masarykovo náměstí VINNÝ STAN
10:00 – 17:00 Slovácké muzeum PREZENTACE LIDOVÝCH ŘEMESEL
10:30 – 13:30 Kolejní nádvoří TO NEJLEPŠÍ Z UHERSKÉHO HRADIŠTĚ
navštívenky uherskohradišťských skupin
MIKROREGIONY SE PŘEDSTAVUJÍ
Galerie Slováckého muzea BÍLÉ KARPATY
nádvoří Staré radnice STAROMĚSTSKO
Nádvoří a sklepy františkánského kláštěra BUCHLOV
Mariánské náměstí VÝCHODNÍ SLOVÁCKO
Reduta a nádvoří Reduty OSTROŽSKO-VESELSKO
Jezuitská zahrada – Park u Obchodní Akademie DOLNÍ POOLŠAVÍ
Smetanovy sady ZA MORAVÚ
11:30 – 16:30 Bastion BASTION PRO DĚTI
zábavné atrakce a hry pro děti
12:30 – 17:00 Přístavní hrana Uherské Hradiště MUZIKANTSKÉ LODĚ
plavby lodí Danaj, Morava a Hollandia se skupinami Frajeři, Duo Graž, Vencas´ group, Telegraf
13:00 – 15:00 Slovácká búda HRAJTE NĚ, HUSLIČKY – OD SUNARU PO GOŘALKU
pořad dětských folklorních muzik
13:30 – 14:45 Masarykovo náměstí VÍTEJTE V UHERSKÉM HRADIŠTI
medailony nejen slováckých souborů
14:00 Vinohradská ulice PUTOVÁNÍ VINOHRADSKOU ULICÍ
14:00 – 14:30 Kolejní nádvoří CHOR CAMERATA – WRZES´NIA
vystoupení pěveckého sboru z Polska
14:00 – 18:00 Park Rochus, Mařatice AJ, TY SVATÝ ROCHU, DAJ NÁM VÍNA TROCHU
pořady ve Skanzenu Rochus
14:30 – 15:30 Kolejní nádvoří ĹH ŠTEFANA BELKU A ŠIKOVNICE
volné hraní cimbálové muziky s ženským sborem
15:00 – 16:30 Masarykovo náměstí HRAJE VÁM BORŠIČANKA
koncert dechové hudby z Boršic
15:30 – 17:00 Kolejní nádvoří PÍSEŇ MĚ UNÁŠÍ
dětští zpěváci Uherskobrodska, Uherskohradišťska, Kopanic a Zálesí
16:00 – 18:00 Slovácká búda BÚDO, BUDKO, KDO V TOBĚ PŘEBÝVÁ?
folklorní pořad tradičně i netradičně nejen o víně
16:30 – 18:30 Mariánské náměstí SLOVÁCKÁ KŘÍDLOVKA
tradiční pořad s dechovými hudbami regionu
17:00 – 18:00 Masarykovo náměstí OHNIVÉ CIFROVÁNÍ
vystoupení FS Cifra Lenky Kraváčkové a CM Ohnica
17:30 – 19:00 Kolejní nádvoří ZPÍVÁNÍ S CIMBÁLEM
přehlídka mužských pěveckých sborů
18:30 – 19:30 Masarykovo náměstí PÁNI ČASU
koncert kapely lidové a historické hudby ze Slovenska
19:00 – 23:00 Mariánské náměstí VEČER NA MARIÁNSKÉM NÁMĚSTÍ
koncert kapely AkuStyk
19:00 – 24:00 U VÍNA A U MUZIKY
zábavy u cimbálu nejenom ve sklepech
Slovácká búda CM CIFRA
Hotel a restaurace Koníček CM SUDOVJAN
Vinný sklep U Koruny VČELARAN
Atrium Domu U Hroznu CM PENTLA
Vinotéka Hruška CM JAROSLAVA ČECHA
Atrium Havlíčkova CM OLŠAVA
Kolejní nádvoří CM OHNICA
U Musilů CM KUNOVJAN
20:00 – 21:00 Masarykovo náměstí 77 VERBUNKOV – IFJÚ SZIVEK
komponovaný pořad maďarského divadla tance
20:00 – 23:00 Klub kultury LIDOVÁ VESELICE
k tanci i poslechu hraje DH Blatnička
21:30 – 01:00 Masarykovo náměstí – vinný stan CM BÁLEŠÁCI

Neděle, 8.9.2019

Čas: Místo: Název a popis programu:
08:00 – 18:00 Masarykovo náměstí
Mariánské náměstí HRADIŠŤSKÝ JARMARK
09:00 Jezuitská zahrada – Park u Obchodní Akademie PUTOVÁNÍ ZA HISTORIÍ MĚSTA I.
prohlídky města s průvodcem
09:00 – 10:00 Masarykovo náměstí SNÍDÁME S DH ŠAROVEC
koncert dechové hudby z Hluku
09:00 – 09:45 Mariánské náměstí VÍLA FANTIGO
pořad pro děti a rodiče
09:00 – 12:00 Bastion BASTION PRO DĚTI
zábavné atrakce a hry pro děti
09:00 – 14:00 Palackého náměstí SLOVÁCKÁ JÍDELNA
tradiční slovácké pokrmy
09:00 – 17:00 Park a skanzen Rochus, Mařatice NÁVRATY K LIDOVÉ TRADICI
volné prohlídky skanzenu s oživenými expozicemi v duchu slováckých tradic
09:00 – 17:00 DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 2019
09:00 – 18:00 Masarykovo náměstí VINNÝ STAN
09:30 – 14:30 Reduta a nádvoří Reduty OSLAVA VÍNA V REDUTĚ
prezentace regionálních vinařství, hraje CM Cifra
10:00 – 11:00 Kostel sv. Fr. Xaverského MŠE SVATÁ
10:00 – 15:00 Galerie Slováckého muzea DĚTSKÝ ATELIÉR
výtvarná dílna pro děti
10:30 – 12:00 Mariánské náměstí HUDEBNÍ SKUPINA TEMPUS
historická hudba úplně jinak – středověký rock
10:30 – 11:30 Kostel Zvěstování Panny Marie HRADIŠŤAN
koncert cimbálové muziky s Jiřím Pavlicou
10:30 – 12:00 před Synagogou MAMALÖR
koncert klezmerové kapely z Ostravy
11:00 Jezuitská zahrada – Park u Obchodní Akademie PUTOVÁNÍ ZA HISTORIÍ MĚSTA II.
prohlídky města s průvodcem
11:15 – 12:00 Kostel sv. Fr. Xaverského VARHANNÍ KONCERT PRO ČTYŘI RUCE
Ondřej a Anna Muchovi
12:00 – 13:30 Masarykovo náměstí PETR BENDE & BAND A CIMBÁLOVÁ MUZIKA GROMBA
koncert
12:00 – 16:00 Přístaviště UH MUZICÍROVÁNÍ U VODY
plavba lodí Morava, přístaviště country kapela Štrůdl, na lodi Děvčice
13:00 – 17:00 Výšina sv. Metoděje ČELÁDKA ŘEMESLNÁ
historická kuchyně, řemeslný trh, program pro děti
13:30 – 14:30 Kolejní nádvoří MÁM JÁ PĚKNÝ KABÁT NOVÝ
svrchní krojové součástky ze Slovácka, hraje CM Mladí Burčáci
14:00 Jezuitská zahrada – Park u Obchodní Akademie PUTOVÁNÍ ZA HISTORIÍ MĚSTA III.
prohlídky města s průvodcem
14:00 – 15:00 Františkánský klášter MUSICORUM AURUM ENSEMBLE
koncert barokní hudby
14:00 – 17:00 Smetanovy sady STŘEDOVĚKÉ MĚSTEČKO
SHŠ Memento Mori
14:30 – 16:00 Masarykovo náměstí BLUDOVĚNKA
koncert dechové hudby z Bludova
15:00 – 16:00 Kolejní nádvoří TANČÍRNA S MARTINEM
výuka tanců s Martinem Rezkem a Monikou Mrkvovou
hraje hudecká muzika Lubomíra Graffe
16:00 Jezuitská zahrada – Park u Obchodní Akademie PUTOVÁNÍ ZA HISTORIÍ MĚSTA IV.
prohlídky města s průvodcem
16:30 – 18:00 Masarykovo náměstí UTRHNU SI NÁVRATNÍČEK
vystoupení SPT Dolina ze Starého Města
18:00 – 20:00 Prostřední ulice PÍSNIČKA NA ROZLOUČENOU
Změna programu vyhrazena.

INFORMACE O AKCI
VYHLEDEJ AKCI