Festival stavebnic

Festival stavebnic

Litomyšl – prostory Zámeckého návrší budou od 14. 7. lákat děti i dospělé na světově unikátní výstavu Svět kostiček. Plochu více než 1100 m2 zaplní exponáty postavené ze stavebnic Lego, Seva, Mosaic, Gecco, Resta Model. Jedná se o největší expozici v ČR.

Prázdniny jsou o zážitcích a s dětmi jsou ty nejcennější. Festival stavebnic nadchne malé i velké. Ohromí Vás nejen modely zvířat v životní velikosti, společenské hry, pohyblivé obří ruské kolo, modely vozidel, ale i detailně propracovaný model ulice města. Jednou z mnoha novinek je edice SEVA food a SEVA Kitchen. Ze „znovuobjevené“ stavebnice tak „ochutnáte“ modely jídel – například krůtí stehno s rýží, míchaná vajíčka. Servírovat můžete pomocí Seva kuchyňského náčiní. K vidění je i největší soukromá sbírka edice Lego Technic v ČR.

Vedle expozice sestavené z více jak 750 000 dílků stavebnic budou k dispozici i dvě velké herny. Zde si můžete stavět dle své fantazie, jak dlouho chcete, protože kostičky Vám nikdy „nedojdou“. Součástí bude i světově unikátní Retro koutek stavebnice SEVA s výrobními artikly napříč lety 1960 – 1997.

U nás na Zámeckém návrší si užijete krásný den, přijeďte objevovat krásy Litomyšle. Výhodné nabídky a ceník vstupného naleznete na www.legolitomysl.cz

Místo konání : Zámecké návrší, Jiráskova 133, Záhradí, Litomyšl 570 01