Zoologická zahrada Dvorec

ZOO Dvorec se nachází v Jižních Čechách, 4km od Borovan směrem na Trhové Sviny. Lesní prostředí dodává místu klid a pohodu navádějící k odpočinku a relaxaci. Za zvuků vydávající zvířata se můžete přenést do různých kontinentů .
V ranních hodinách nám zpívají giboni, navazují na ně seriémy a jeřábi, později se přidají lvi a tygři. K večeru je možné slyšet vytí vlků a šakalů. Nedivte se až vás pozdraví papoušci, zvuk vydávající lemuři vám bude připadat jako smích Hurvínka a oslík svým hýkáním bude vyžadovat vaši pozornost .

Zastoupené kontinenty
Zoologická zahrada Dvorec je zahradou, která vystavuje, ale hlavně chová zvířata převážně z afrického kontinentu. Najdete zde skupinu lvů, které se daří pravidelně rozmnožovat, levharty, hrocha, šimpanze, paviány, želvy, pakoně, antilopy losí, přímorožce, watusi, africké ptactvo, kaloně a další africká zvířata.

Nejen zástupci Afriky obývají tuto zoo, americký kontinent je zde zastoupen tapírem, kapybarou, marami, papoušky, drápkatými opičkami, lamami guanako a mnoha dalšími druhy.

Asijský kontinent zde zastupují bílí tygři, gibon lar, kterého se podařilo rozmnožit, buvol domácí či velbloud dvouhrbý, makakové a jiná zvířata.

Australie zde má prozatím nejmenší počet zvířat a tím je kakadů.

Evropu a euroasii nám zde připomenou vlci, medvěd hnědý, rysi, tygři ussurijští,..

Chováme také domestikovaná zvířata jako jsou lamy, ovce, kozy, prasata mangalice a drůbež.

Jedovatí hadi – pavilon Venomous
V roce 2014 byl slavnostně otevřen pavilon VENOMOUS, ve kterém najdou obdivovatelé jedovatých hadů největší kolekci kober rodu naja. V pavilonu je vybudována noční expozice pro pár ovíječe skvrnitého a terárium pro anakondy velké.

Jsme druhou zoo v ČR, která vlastní vzácné tygry indické v bílé formě. Naši jedinci Nena a Nanu pochází ze zoo Kernhorf v Rakousku.

ZOO Dvorec pro děti
Zoo nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky a každoročně zde probíhají akce pro děti, jsou zde dvě dětská hřiště, lavičky k odpočinku, občerstvit se lze pod pergolou v Hospůdce u krokodýla. Sociální zařízení je hned na začátku trasy u exponátu kostry žirafy.

Parkoviště
Prostorné parkoviště umožňuje bezpečně zaparkovat i velkému počtu aut. Jenom pozor při přecházení silnice, na které je snížena rychlost na 50km a označena značkou oznamují výskyt chodců, ale někteří řidiči toto nerespektují.

Areál zoo je přizpůsoben pro pohyb s kočárky, vozíčkáře.Terén je většinou v rovině a zvládnou ho i starší lidé. Každoročně jsou v zoo vysazovány stromy, túje, křoviska, okrasné rostliny a trávy, aby postupně vznikala místa se závětřím či stínem a aby se zde zvířatům dobře žilo.

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme hezkou prohlídku v každém ročním období.

DUBEN – SRPEN 9 – 18 hodin
ZÁŘÍ – ŘÍJEN 9 – 17 hodin
LISTOPAD – BŘEZEN /soboty, neděle, svátky a prázdniny.
11 – 16 hodin

Sdílejte toto kulturní místo
Detail místa
 • Kategorie
 • Adresa akce
  Zoologická zahrada Dvorec o.p.s. , Dvorec 17, 373 12 Borovany
 • Telefon
  + 420 734 127 693
 • Email
  info@zoodvorec.cz
Otevírací doba
 • V týdnu
  09:00 - 17:00
 • Sobota
  11:00 - 16:00
 • Neděle
  11:00 - 16:00